„Elon Musk“ dirbtinio žvalgybos įmonė pirmadienį pristatė naujausią „Chatbot“ versiją „Grok 3“. Muskas optimistiškai vertina tai, kad naujoji versija išsiskirs vis labiau konkurencingoje AI erdvėje, kurioje jau dominuoja tokie žaidėjai kaip „ChatGpt“ ir „China’s Deepseek“. Šis pranešimas yra dar vienas reikšmingas žingsnis nuolatiniame Musko pastangoje sutrikdyti technologijų pasaulį su pažengusia AI.
Strateginiai judesiai vykdant vyriausybės kapitalinį remontą:
Paleidimas įvyks tuo metu, kai Muskas pasinaudoja buvusio prezidento Donaldo Trumpo suteikta valdžia, kad galėtų pertvarkyti ir išardyti pagrindines federalines agentūras. Šis drąsus žingsnis sukėlė nerimą dėl interesų konfliktų, atsižvelgiant į reguliavimo priežiūrą, kurią daugelis šių agentūrų turi įvairioms Musko verslo įmonėms, įskaitant „Tesla“, „SpaceX“ ir dabar jo AI bendrovę XAI.
Musko įtaka Vašingtone apima ne tik jo verslo reikalus. Neseniai paskyręs naujai įsteigto Vyriausybės efektyvumo departamento (DOGE) vadovą, Muskas turi įgaliojimus vadovauti pastangoms pertvarkyti JAV vyriausybės biurokratiją. Kritikai teigia, kad Musko artumas Trumpui kelia rimtų etinių klausimų, ypač kai tiek Musko verslo interesai, tiek Trumpo politika apie technologijas ir reguliavimo politika galingai susikerta.
Patobulintos „Grok 3“ funkcijos ir konkurencinis kraštas:
„Grok 3“ reklamavimas kaip „baisus protingas“, Muskas teigia, kad naujajame „Chatbot“ yra 10 kartų didesnis už savo pirmtako skaičiavimo galią, kuri debiutavo praėjusių metų rugpjūtį. „Grok 3“, pavyzdinis „Musk’s Xai Company“ produktas, buvo apmokytas naudojant sintetinius duomenis ir apima savęs taisymo funkcijas, kad būtų išvengta „haliucinacijų“, kurios dažnai lemia AI pokalbių programas, kad būtų galima pateikti neteisingą ar klaidinančią informaciją.
Šios savybės yra Musko strategijos dalis, kad „GROK 3“ taptų patikimesne ir efektyvesne alternatyva perpildytoje AI rinkoje. Neseniai vykusiame Pasaulio vyriausybės viršūnių susitikime Dubajuje Muskas pabrėžė, kad „Grok 3“ turi „labai galingas samprotavimo galimybes“ ir, remiantis jų testais, jis pralenkia kitus šiandien turimus AI produktus. Šie teiginiai sulaukė dėmesio: „Grok 3“ pozicionavimas kaip pagrindinis varžovas rinkoje, užtvindytas naujomis AI technologijomis.
Nepaisant perspektyvių funkcijų, „Grok 3“ susiduria su didele konkurencija perpildytoje AI rinkoje, kai įvairios šalys lenktyniauja, kad pristatytų protingesnius ir ekonomiškesnius AI produktus. Visų pirma, praėjusį mėnesį kinų startuolio „Deepseek“ sukūrė bangas, pradėdamas savo „R1 Chatbot“, kuris siūlo aukštos kokybės, nebrangią AI, tiesioginį iššūkį JAV AI ambicijoms. „Deepseek“ R1 kelia rimtą grėsmę, nes jo įperkamumas ir efektyvumas gali sukelti didelį iššūkį Musko vizijai dominuoti AI sektoriuje.
„Grok 3“ taip pat konkuruoja su Openai ChatGPT, o Muskas eina į galvą su savo buvusiu bendradarbiu Samu Altmanu, kuris dabar vadovauja Openai. Muskas ir Altmanas abu buvo 11 asmenų komandos, kuri 2015 m. Įkūrė „Openai“, dalis, siekdami kovoti su „Google“ dominavimu AI. Muskas įnešė 45 milijonų dolerių, kad pradėtų projektą, tačiau po trejų metų jis paliko organizaciją. Nuo to laiko, kai 2022 m. Išleido „Openai“ „ChatGpt“, „Altman“ tapo pasauline technologijų žvaigžde, o Musko nebuvimas projekte pažymėjo jų santykių pokyčius, kurie nuo to laiko pateko į viešus ginčus ir teisinius iššūkius.
Musko įtaka ir auganti AI investavimo aplinka:
AI lenktynės tampa vis politinės, o Trumpas paverčia technologijomis pagrindiniu jo administracijos prioritetu. Garsūs technologijų milijardieriai vaidino svarbų vaidmenį savo inauguracijoje, ir nuo to laiko jis paskelbė įvairias AI infrastruktūros iniciatyvas iš Baltųjų rūmų. Muskas tapo vienu artimiausių Trumpo patarėjų, padarydamas įtaką JAV politikai, susijusioms su technologijomis ir naujovėmis. Būdamas Doge’o vadovu, Muskas dabar prižiūri radikalų JAV vyriausybės biurokratijos kapitalinį remontą, ypač pabrėždamas AI ir technologijų politiką.
Tačiau vis didėjantis Musko dalyvavimas vyriausybėje iškėlė klausimus apie interesų konfliktus, ypač atsižvelgiant į jo dideles investicijas į AI sektorių. Kadangi „Xai“ siekia finansavimo kitam turtui, pranešama, kad įmonė draudžia investuotojus už 10 milijardų dolerių finansavimo etapą, kuris galėtų vertinti bendrovę maždaug 75 milijardus dolerių. Gilūs Musko ryšiai su administracija kartu su jo akcijų paketimi daugybiniame aukšto lygio technologijų įmonėse suaktyvino susirūpinimą dėl to, ar jo vaidmuo keičiant vyriausybės politiką gali būti nepagrįstai naudingas jo verslo imperijai.
Plačiąja prasme Musko postūmis PG taip pat kyla kritiniu metu, nes pasaulinė AI rinka ir toliau kyla. Turėdamas didelių investicijų į AI kompanijas, tokias kaip „Openai“, „Deepseek“ ir kitos, Musko konkurencija šioje srityje yra nuožmi. Jo naujoji įmonė „Xai“ ir „Grok 3“ atidengimas yra tik naujausi jo nuolatinio siekio palikti ilgalaikį ženklą AI pramonėje skyriai.
Muskas, taip pat „SpaceX“ ir „Tesla“ generalinis direktorius, 2023 m. Liepos mėn. Pradėjo XAI, iškart pasirašęs atvirą laišką, kuriame raginama laikiną pauzę kurti pažengusius AI modelius. Jo dėmesys etikai AI ir vyriausybės reguliavime, kartu su jo finansiniais interesais, nutapė sudėtingą technologijos magnato, dirbančio inovacijų, politikos ir reguliavimo priežiūros sankirtoje, vaizdą. Šios kelionės rezultatas galėtų pakeisti dirbtinio intelekto ateitį – ir galbūt net ir tai, kaip vyriausybės sąveikauja su technologijų milžinais, tokiais kaip Musko imperija.
Norėdami gauti daugiau įžvalgų ir atnaujinimų apie „Metaverse“, „Defi“, „Blockchain“, „NFT“ ir „Web3“, būtinai užsiprenumeruokite mūsų informacinį biuletenį. Būkite informuoti apie naujausias decentralizuoto pasaulio tendencijas ir pokyčius!