Žmonės mano, kad AIS yra sąmoningi. Ką tai galėtų reikšti „OpenSim“ botams? – Hipergridas verslas


(Maria Korolovo vaizdas per „Adobe Firefly“.)

Aš bendravau su „OpenSim“ robotu – arba NPC, beveik tiek, kiek aš aprėpiau „OpenSim“. Kuris yra apie 15 metų. (O Dieve, ar tikrai buvo taip ilgai?)

Aš tikėjausi, kad „OpenSim“ rašymas taps dienos darbu, bet, deja, „OpenSim“ iš tikrųjų niekada nepasirodė. Vietoj to, aš apžvelgiau kibernetinį saugumą ir visai neseniai generatyvinę AI.

Bet tada pamačiau keletą pranešimų apie naujus AI tyrimus ir iškart pagalvojau – tai tikrai gali būti kažkas „OpenSim“.

Tyrimas buvo paskelbtas praėjusių metų balandį žurnale Sąmonės neuromokslasir tai parodė, kad didžioji dalis žmonių – 67% – tiksliai – priskiria tam tikrą sąmonės laipsnį ChatGPT. Ir kuo daugiau žmonių naudoja šias AI sistemas, tuo didesnė tikimybė, kad jie matys jas kaip sąmoningus subjektus.

Tuomet, gegužę, kitas tyrimas parodė, kad 54% žmonių, po pokalbio su ChatGPT, manė, kad tai tikras žmogus.

Dabar aš nesakau, kad „OpenSim“ tinklelio savininkai turėtų baigtis ir įdiegti krūvą botų ant savo tinklų, kurie apsimeta tikruose žmonėmis, kad galėtų suvilioti daugiau vartotojų. Tai būtų kvaila, brangu, išteklių švaistymas, galbūt nelegalus ir tikrai neetiškas.

Bet jei vartotojai žinojo, kad šiuos robotus varo AI ir suprato, kad jie nėra tikri žmonės, jie vis tiek gali mėgautis bendrauti su jais ir sukurti prie jų priedų – lygiai taip pat, kaip mes pririšame prie prekės ženklų, ar animacinių filmų gyvūnų, ar personažų a. romanas. Arba, taip, virtualios merginos ar vaikinai.

Žemiau esančiame vaizdo įraše galite pamatyti naujausią „Openai“ pristatymą „GPT-4o“. Taip, tas, kuriame Chatgptas įtariai skamba kaip Scarlett Johansson filme „Jos“. Aš nustatiau jį pradėti nuo vaizdo įrašo, kuriame jie su ja kalba.

https://www.youtube.com/watch?v=dqaccb9tdaw

Aš suprantu, kodėl „Scarjo“ susierzino – ir kodėl tas konkretus balsas nebėra prieinamas kaip pasirinkimas.

Dabar, kaip aš rašau, jų demonstruojama balso pokalbio programa dar nėra plačiai prieinama. Tačiau teksto versija yra – ir jos teksto sąsaja, kuri dažniausiai pasitaiko „OpenSim“.

„GPT-4o“ kainuoja pinigus. Tai kainuoja pinigus, kad būtų galima išsiųsti klausimą ir gauti atsakymą. Milijono žetonų verta klausimų – arba 750 000 žodžių – kainuoja 5 USD, o milijono žetonų vertės atsakymas kainuoja 15 USD.

Teksto puslapis yra maždaug 250 žodžių, taigi milijonas žetonų yra apie 3000 puslapių. Taigi, už 20 USD galite gauti daug pirmyn ir atgal. Tačiau yra ir pigesnių platformų.

Pavyzdžiui, „Anthropic“ Claude’as, kuris kai kuriuose etalonuose išbandė geriau nei ChatGPT, kainuoja šiek tiek mažiau – 3 USD už milijono įvesties žetonus ir 15 USD už milijono išėjimo žetonus.

Tačiau taip pat yra nemokamų atvirojo kodo platformų, kurias naudojate savo serveriuose su palyginamais našumo lygiais. Pavyzdžiui, „LMSYS ChatBot“ arenos lyderių lentelėje „Openai“ „GPT-4o“ pirmojoje vietoje su 1287 m., „Claude 3.5 Sonnet“ yra arti 1272, o (dažniausiai) atvirojo kodo „Llama 3“ iš meta nėra per toli. Su 1207 balu – ir diagramų viršuje yra keletas kitų atvirojo kodo AI platformų, įskaitant „Google’s Gemma“, „Nvidia’s Nemotron“, „Cohere“ komandą R+, „Alibaba’s Qwen2“ ir „Mistral“.

Aš lengvai matau „OpenSim“ prieglobos paslaugų teikėją, pridedantį AI paslaugą prie savo paketo pasiūlymų.

(Maria Korolovo vaizdas per „Adobe Firefly“.)

Įsivaizduokite galimybę sukurti tikrai svaiginančią patirtį „OpenSim“ ir kitose virtualiose aplinkose. Jei vartotojai linkę matyti AI subjektus kaip sąmoningus, mes galėtume sukurti ne žaidėjų simbolius, kurie jaučiasi neįtikėtinai realūs ir reaguojantys.

Tai galėtų pakeisti pasakojimą, švietimą ir socialinę sąveiką virtualiose erdvėse.

Galėtume turėti robotus, kuriuos vartotojai gali sudaryti prasmingus ryšius, su AI varomais simboliais, kurie gali prisitaikyti prie atskirų vartotojo nuostatų, ir virtualią aplinką, kuri jaučiasi gyva ir dinamiška.

Ir tada yra interaktyvių pasakojimų ir žaidimų potencialas su ieškojimais ir pasakojimais, kurie yra patrauklesni nei bet kada anksčiau, sukuria virtualius padėjėjus, kurie jaučiasi kaip tikri kompanionai ar net kuria bendruomenes, kurios neryškina linijų tarp AI ir žmonių dalyvių.

Tiems, kurie naudoja „OpenSim“ darbui, čia taip pat yra programų verslui ir švietimui, kaip AI dėstytojai, AI vykdomieji padėjėjai, AI pardavimo agentai ir dar daugiau.

Vis dėlto, kiek mane jaudina šios galimybės, negaliu padėti, bet jausti susirūpinimą.

Kaip pabrėžia tyrimo autoriai, kyla tam tikra rizika AIS, kurie jaučiasi realiai.

(Maria Korolovo vaizdas per „Adobe Firefly“.)

Pirma, yra emocinio prisirišimo rizika. Jei vartotojai pradeda žiūrėti į AI subjektus kaip sąmoningas būtybes, jie gali sudaryti gilius, potencialiai nesveikus ryšius su šiais virtualiais simboliais. Tai gali sukelti daugybę klausimų, pradedant socialine izoliacija realiame pasaulyje iki emocinės kančios, jei šie AI subjektai bus pakeistos ar pašalintos.

Mes tai jau matome, kai žmonės jaučia tikrą kančią, kai jų virtualios merginos yra išjungtos.

Tada kyla neryškios tikrovės klausimas. Kai linija tarp AI ir žmogaus sąveikos tampa ne tokia aiški, vartotojai gali stengtis atskirti abu.

Asmeniškai aš nesu per daug susirūpinęs dėl šio. Turėjome žmonių, skundžiančių, kad kiti žmonės negalėjo pasakyti fantazijos iš realybės nuo Don Kichoto dienų. Tikriausiai dar anksčiau. Tikriausiai aplinkui sėdėjo urvų žmonės, sakydami: „Pažvelk į jaunus žmones su visais jų urvų paveikslais. Jie galėjo iš tikrųjų medžioti, o vietoj to sėdi aplink olą žiūrėdami į paveikslus. “

Arba dar anksčiau, kai buvo išrasta kalba. „Pažvelkite į tuos jaunus žmones, sėdėdami kalbėdami apie medžioklę, užuot išeidami ten į džiungles ir ką nors pagauti“.

Kai filmai buvo išrasti pirmą kartą, kai žmonės pradėjo „priklausomai nuo televizijos ar vaizdo žaidimų … mes visada turėjome moralinę paniką apie naująją žiniasklaidą.

Reikalas tas, kad ši moralinė panika tam tikru mastu taip pat pateisino. Galbūt minkštimo romanai, kuriuos mums davė spaustuvė, nesukėlė mūsų smegenų. Tačiau maža Mao raudonoji knyga „Komunistų manifestas“, tas dalykas, kurį Hitleris parašė, kad aš net nepadedu ir padedu jų parašytų knygų.

Taigi, dėl ko aš labiausiai jaudinuosi – galimybė išnaudoti. Blogi aktoriai galėjo piktnaudžiauti mūsų polinkiu į antropomorfizuoti AI, kurdami apgaulingą ar manipuliacinę patirtį, kuri pasinaudoja vartotojų emociniais ryšiais ir priverčia juos būti tolerantiškesniais blogio.

Bet aš nemanau, kad dėl to mes, „OpenSim“, turime nerimauti. Mūsų platforma neturi tokio, kokio prireiktų sukurti naują diktatorių!

Manau, kad blogiausia, kas nutiks, yra tai, kad žmonės gali taip susižadėti, kad išleidžia keletą dolerių daugiau, nei planavo išleisti.

Maria Korolov
Naujausi Maria Korolov pranešimai (Žiūrėkite visus)





Source link

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -